ПІДТРИМУЮЧА ТЕРАПІЯ

Інтервізійна група

Професійне спілкування та спільна робота колег-практиків по розбору складних клієнтських випадків. Взаємна підтримка в умовах професійного вигорання.

ПІДТРИМУЮЧА ТЕРАПІЯ


Інтервізійна група

Професійне спілкування та спільна робота колег-практиків по розбору складних клієнтських випадків. Взаємна підтримка в умовах професійного вигорання.

Коли, де, скільки?

По понеділках, 18:00-21:00 за київським часом. Онлайн, платформа Зум.

Вартість участі – 750 грн./1.

Про що?

Теми інтервізійної групи – розбір кейсів клієнтів, обговорення технік, підходів. Елементи терапії: підтримувальні практики, обговорення складнощів у роботі.

Для кого?

Для психологів та психотерапевтів, практикуючих під час війни. Які час від часу стикаються зі складними випадками і потребу ють їх препарування у професійному полі.

Кожен психотерапевт має свій компас

Всі вони ідентичні за будовою, на кожному відмічені однакові сторони світу і всі допомагають орієнтуватися та рухатися у потрібному напрямку. Але кожен володар компасу припускається помилок, бо шкали завжди мають певні відхилення…

Так і в психотерапії.
Десятки напрямків, сотні авторів концепцій і терапевтичних підходів… Всі рухаються в однаковому напрямку зцілення. Але по дорозі можуть виникати неточності.

Тож нам потрібні інтервізії. Рівних з рівними. У безпечній обстановці, без конкуренції та агресії.

Обмін досвідом і взаємна підтримка в умовах професійного вигоряння

Скільки б не було того досвіду – його треба регулярно віддавати. Щоб звільняти руки та брати новий.

Приносити своє бачення, досвід, погляд – і брати інше. Віддавати і отримувати зворотний зв’язок щодо кейсів, які нема сил вивозити. Ділитися почутим, побаченим і відчутим. Іноді перетворювати формат на терапевтичний і підтримуючий, бо на війні психологічне вигорання наздоганяє усіх, фахівців допомагаючих професій – першими.

Тож запрошую до інтервізійної групи.

Тетяна Станіславська, психоаналітик, клінічний психолог

Потрібна попередня реєстрація

Модерація

Інтервізійну групу веду я – Тетяна Станіславська. Час від часу ставати модератором інтервізій може будь-хто з учасників групи (за бажанням), під моїм супроводом. Це непростий, але дуже корисний професійний досвід.

Протокол

1. Учасники групи, які хочуть представити випадки – повідомляють про це на початку. Група через голосування обирає випадки, з якими хоче працювати.

2. Інтервізант викладає суть випадку. Решта учасників мовчить і уважно слухає. Також інтервізант формулює запит: що саме він очікує від колег: практичних рекомендацій, альтернативних точок зору або підтримки.

3. Після представлення випадку учасники задають питання пояснювального характеру: про випадок та почуття учасника. Виокремлюються позитивні аспекти кейсу і вже зробленої роботи.

4. Далі усі учасники групи проговорюють свої суб’єктивні гіпотези та версії з приводу почутого. Основне правило: це робиться через “Я-повідомлення”: “мені здається, що…”, “у мене є така фантазія…”, “я б на місці…”. Учасник, який представляв випадок, не вступає в діалог, а тільки фіксує почуте.

5. Завершується розглядання кейсу наданням заворотного зв’язку учасником, випадок якого розглядався: що він узяв для себе і чим був корисний розбір.

Оплата

Після вашої реєстрації я надішлю посилання на рахунок.
В подальшому це буде постійне посилання, яке ви будете сплачувати самостійно, до початку інтервізії.

Війна

Так, ми працюємо в умовах війни і може статися будь-що.
Так, ми всі переживаємо щодо можливостей навчання на тлі бомбардувань та відключень світла.

Але дивіться.
По-перше, ми з вами так і працюємо – в умовах повної невизначеності – вже третій рік поспіль. І маємо певний досвід успішного переборення негативних обставин. Наприклад, мій перший курс навчання “Війна не спише” проходив в умовах повного блекауту взимку 2022/23. Але ми, разом з сотнею колег, впоралися тоді і отримали крутий досвід. У вас, я впевнена, теж є приклади подібного долання.

По-друге, будемо діяти, як всю війну – за обставинами. Якщо в мене не буде світла/зв’язку, то інтервізію проведе хтось з колег або ми її перенесемо (вирішимо групою). Якщо у вас не буде світла/зв’язку, то ми або зробимо для вас запис, або ви прийдете наступного разу (оплату перенесемо).

По-третє, наразі ідеальних сприятливих обставин нема і навряд чи будуть навіть після війни. Але ж все одно нам потрібно працювати, навчатися, спілкуватися.

Тож будемо продовжувати не здаватися.
Як ЗСУ.

Тригери

На третьому році війни психічний ресурс кожного з нас перевантажений і може не витримувати те, що раніше сприймалося простіше.

Це може бути не тільки питання мови, а й певних тем, упереджень або навіть термінів.

Будь-ласка, не забудьте вказати це при реєстрації. Якщо збереться група з певними побажаннями – зробимо для неї окремі, індивідуальні сесії. Аби всім працювалося комфортно.